‘SIFIR ATIK’ PROJESİNDE ÖDÜLLER BAŞKAN FEVZİ KILIÇ’TAN

29/09/2022

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Erenler’de bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde 1 Ekim 2021- 30 Nisan 2022 tarihleri arasında 1650 kg atık pil toplandı. Atık Pil Toplama Kampanyasına destek veren 18 okula Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç çeşitli hediyeler takdim etti. Düzenlenen ödül törenine Erenler Kaymakamı Günhan Yazar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve okul idarecileri katıldı.

18 OKUL

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, “İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesi konusunda projenin öneminin farkındayız. Bu kapsamda Erenler’imizde projeye katılarak toplamda 1650 kg atık pil toplayan 18 okul yöneticimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR

Başkanımız Kılıç, “Atıkların geri dönüştürülmesi konusunda belediyemiz olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeye öncülüklerinden dolayı Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.   

Güncel Haberler

Erenler Belediyesi Güncel Haberler

Tüm Haberler